Haber

Kayseri’de silahlı kavga davası başladı

Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili haklarında dava açılan iki sanık hakim karşısına çıktı.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar G.Ş. ve A.Ş., merhum Ü.D.’nin yakınları. ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık G.Ş. Savunmasında mağdur Ü.D. kaza sonucu öldüğünü ve masum olduğunu belirterek serbest bırakılmasını istedi.

Davalı A.Ş. ve ağabeyi sanık G.Ş. Evlerinin birbirine yakın olduğunu ve olay yerine gittiğinde karşı tarafın kendisini dövdüğünü iddia etti.

Silah seslerini duyan kardeşinin havaya ateş ettiğini savunan A.Ş, “Mağdur Ü.D., kardeşimin elinden silahı almak için hamle yaptıktan sonra ikili arasında kavga çıktı. yere düştüler. Bu sırada silah kazara ateş aldı ve çıkan kurşun Ü.D’ye isabet etti.” “112’yi ve jandarmayı aradık. Ambulansı beklemeden yaralıyı araca bindirip hastaneye götürmeye çalıştık.” dedi.

Şikayetçiler ise A.Ş. Elindeki fenerle Ü.D.’nin başına vurarak kavgayı başlattığını, karşı tarafın değil kendilerinin mağduru hastaneye götürdüğünü ve sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Sarıoğlan ilçesinde kavgalı iki aile arasında 1 Haziran’da çıkan silahlı çatışmada yaralanan Ü.D, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, gözaltına alınan kardeşler G.Ş. ve benzeri. Tutuklanmıştı.

haber-cekerek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu