Haber

Bahçeli, Sinan Ateş suikastı zanlısı Olcay Rehber’i makamında ağırladı

Eski Vaka Merkezleri Başkanı Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022’de Ankara Çukurambar’da öldürülmesine ilişkin soruşturmada kritik isim olan eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Rehber, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

MHP Genel Merkezi’nde Bahçeli ile çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Kılavuz, “Önderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettik, elini öptük ve hayır duasını aldık. “Yüce Tanrı bizi korusun” diye yazdı.

Suikast sonrası tetikçiyi Ankara dışına çıkardığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş’ın, zaman zaman kullandığı evde yakalanıp saklandığı polis baskını sırasında yanında bulunan Olcay Rehber, dördüncü aday olarak aday gösterildi. Mersin’de aday oldu ve önceki dönemde ilk aday olmasına rağmen milletvekili seçilemedi.

Tolgahan Demirbaş’ın milletvekili iken yakalanmasına ilişkin polis raporunda adı bile geçen Kılavuz’un ortadan kaybolduğu, isminin seçilememesi üzerine ‘şüpheli’ olarak belgeye dahil edildiği iddia edildi. MHP’ye yakın olan Başsavcı Yardımcısı’nın belgedeki delilleri görünce belgeden vazgeçmek istediği iddia edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu