Haber

Stellantis otonom sürüş yolculuğunda hızlanıyor

Stellantis, otonom sürüş yolculuğunu hızlandırmak için aiMotive satın alımını tamamladı.

Stellantis NV, gelişmiş yapay zeka ve otonom sürüş yazılımının lider geliştiricisi olan aiMotive’in satın alımını tamamladığını duyurdu.

aiMotive’in satın alınması, sürdürülebilir bir mobilite teknolojisi şirketi olma yolculuğumuzu hızlandıracak ve Dare Forward 2030 hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunacak” dedi. , küresel yeteneklerimizi genişleteceğiz ve tamamen yeni STLA AutoDrive platformumuzun orta vadeli gelişimini destekleyeceğiz.”

aiMotive Kurucusu ve CEOLászló Kishonti şunları söyledi: “2015 yılında herkes için mobilitenin geleceğini şekillendirecek teknolojiler geliştirmek üzere bir şirket kurdum. Yedi yıl sonra Stellantis’in çabalarına katkıda bulunabildiğimiz ve milyonlarca müşterinin arabalarını daha iyi hale getirmek için birlikte çalışabildiğimiz için çok mutluyum. , daha güvenli ve daha akıllı.” dedi.

aiMotive, operasyonel bağımsızlığını koruyarak Stellantis’in bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösterecek. Kurucu László Kishonti, şirketi CEO olarak yönetmeye devam edecek. Ayrıca aiMotive; aiSim ayrıca aiData ve aiWare ile pazarda faaliyet göstermeye devam edecek. Bunun dışında üçüncü taraf müşterilerine bu kilit alanlarda teknoloji çözümleri sunmaya devam edecektir. Stellantis, aiMotive’i denetlemek için bir yönetim konseyi kuracak, ancak kurumsal özerkliği ve hızlı yenilikçi çözümlere yönelik bir başlangıç ​​yaklaşımını savunmaya devam edecek.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu