Haber

KYK yurt sonuçları açıklandı mı? 2023 yurt başvuru sonuçları son durum nedir ve ne zaman açıklanacak?

Üniversite sınavına giren ve tercihlerini yapan öğrencilerin tercihlerinin açıklanmasıyla üniversite öğrencisi adayları kabul edildikleri üniversiteleri öğrendi. Şimdi de devletin yurtları olan KYK’ya yurt başvurusunda bulundu. Merak edilen sorular arasında: 2023 KYK yurt sonuçları açıklandı mı? Yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? sorular dahil edildi

KYK YORRT SONUÇLARI 2023 YILI AÇIKLANACAK MI?

KYK yurt sonuçları henüz açıklanmadı. Başvurular geçen yıl 28 Ağustos’ta kapandı ve 7 Eylül’de açıklandı. Bu yılki yurt sonuçlarının 12 Eylül’de açıklanması bekleniyor.

KYK YURT SONUÇLARI NASIL GÖRÜNÜR?

Devlet yurtlarına başvuran üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler artık genç ve Spor Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanan KYK yurt başvuru sonuçlarını nereden görebilirim? Sorusunu araştırıyor. KYK yurt başvuru sonuçlarına E-devletten ve https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA EKRANI!

KYK BAŞVURULARI NE ZAMAN SONLANIR?

Başvurular 2 Eylül 2023 saat 23:59’da sona erdi. Bakan Bak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “GSB Yurt başvuruları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için başlamıştır. 950 bin yatak kapasitesiyle hizmet vereceğiz. Yurtlarımıza yapılan başvurular 12 analiz kurulu tarafından değerlendirilecek. “

KYK yurduna nasıl başvurulur?

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağından, e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimlikleri ile PTT şubelerine giderek e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden (internet bankacılığı, internet bankacılığı) birine sahip olmaları gerekmektedir. e-imza, mobil imza, TC kimlik kartı). Gereklidir.

Yurt başvuruları e-Devlet’teki öğrenim bilgilerine göre alınacağından öğrencilerin e-Devlet’teki okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri; Bilgilerinde yanlış olan öğrencilerin, bilgilerinin düzeltilmesi için üniversitenin öğrenci işleri birimine başvurmaları gerekmektedir. Öğrenim bilgileri hatalı veya eksik olan yurtlara başvuran öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

habercumayeri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu