Haber

Kocaeli’de bir yılda 100 bina yıkıldı

Büyükşehir, “depreme hazırlıklı şehir Kocaeli” çalışmaları kapsamında 2022’de 100 tehlikeli binayı yıktı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1999 Marmara Depremi’nin ardından yaşanan acıların bir daha yaşanmaması için çalışırken, depremde hasar gören binaları yıkmaya devam ediyor. Kocaeli’nin olası deprem ve doğal afetlere karşı hazırlıklı bir kent olması için her türlü önlemi alan Büyükşehir, 2022 yılında kent genelinde tehlike oluşturan 100 adet hasarlı ve terkedilmiş binanın yıkımını gerçekleştirdi.

DİĞER 6 BÖLGEDE YIKILDI

Büyükşehir, 1999 Marmara Depremi’nde ağır ve orta hasarlı olduğu tespit edilen binalar ile metruk ve tehlike arz eden binaları yıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi araç ve gereçleriyle Körfez, Kartepe, Gölcük, Darıca, Derince ve İzmit’te gerekli yıkımlar yapıldı.

TOPLAM 100 BİNA YIKILDI

Marmara Bölgesi’ni etkileyecek olası bir depreme hazırlıklı olmak için tüm tedbirleri alan Büyükşehir, Kocaeli’de yaşayanların can güvenliğini tehdit eden yapılara müdahale ediyor. Bu kapsamda Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı Kentsel Dönüşüm ve İmar Planlama Şube Müdürlüğü tarafından 2022 yılında 100 adet bina yıkılmıştır. Bu binalardan biri ağır hasarlı, 44’ü orta hasarlı, 55 metruk bina ise yıkıldı. Afete hazır Kocaeli kapsamında 2023 yılında yeni programlar hazırlanacak ve yıkım çalışmaları kesintisiz devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu