Haber

İşgal altındaki Batı Şeria’da “araç çarpması” eyleminde 2 İsrailli yaralandı

İşgal altındaki Batı Şeria’da ‘araç ezme’ eyleminde 2 İsrailli’nin yaralandığı bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın Ramallah kenti yakınlarında araç ezme eylemi olduğu bilgisi verildi.

Eyleme ilişkin askerlerin çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekilen açıklamada, başka bilgi verilmedi.

Ortada İsrail’in İbranice yayın yapan Wala News haber sitesi, Batı Şeria’da meydana gelen araç çarpması olayında 2 İsrailli’nin yaralandığını yazdı. Haberde, güvenlik güçlerinin şüpheli aracı bulmak için çalışma başlattığı belirtildi.

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberinde, olayda yaralanan 2 İsraillinin tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildiği belirtildi. Haberde, eylemi gerçekleştiren kişinin kaçmayı başardığı ancak yakalanması için çalışma başlatıldığı kaydedildi.

İsrail’in Cenin saldırısı gerilimi tırmandırıyor

İsrail’in geçen hafta işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’nda başlattığı bölgede gerilim tırmandı.

Cenin’de 10 Filistinlinin öldürüldüğü saldırıyı, Doğu Kudüs’te yasadışı bir Yahudi yerleşim birimine düzenlenen ve 7 İsraillinin hayatını kaybettiği saldırı izledi.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Silvan İlçesi’nde 28 Ocak Cumartesi günü düzenlenen silahlı baskında 13 yaşındaki bir Filistinli, iki İsrailli’nin yaralanması bölgede şiddeti artırdı. Fanatik Yahudi yerleşimciler ayrıca Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere, onların mallarına ve araçlarına saldırdı.

İsrail ordusu ve Yahudi yerleşimcilerin açtığı ateş sonucu 2023’ün başından bu yana aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 35 Filistinli öldürüldü.

dortdivanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu