Teknoloji

iPhone 15 Pro’nun tasarımı tamamen sızdırılmış olabilir

Bir kasa üreticisi tarafından erişilen CAD modellerine dayalı olarak, iPhone 15 Pro’nun nasıl görüneceğine dair yeni görseller sızdırıldı.Bu görüntüler, Apple’ın yeni nesil Pro iPhone’un tasarımına biraz farklı bir yaklaşım benimsediğini gösteriyor.

Apple, yeni telefonlarını piyasaya sürmeden önce kılıf üreticileriyle sık sık bu CAD belgelerini paylaşır, böylece yeni telefon piyasaya çıkmadan önce cihazlara kılıf hazırlayabilirler; yani piyasada ilk gün için bol seçenek var. Sızan görüntüler, bu belgelere ilk ulaşanlar. Çinli bir fabrikadan bildirildiğine göre.

@ianzelbo’nun Twitter’da paylaştığı bu görsellerde görülen en büyük değişiklik, Apple’ın daha önce de söylediği gibi. Lightning temas noktasından vazgeçme ve USB-C ile değiştirmeve bunun, Apple’ın 2012’de 30 pimli konektörü terk etmesinden bu yana en büyük değişiklik olacağı gerçeği.

Görsellerde görülebilen bir diğer bariz değişiklik ise tasarım. iPhone 12, 13 ve 14 serisi telefonlarda görülen sert, kare şeklindeki kenarlar gitmiş, iPhone 11’de görülen yuvarlaklık yerine daha yumuşak kavisli kenar eklenmiş. hizalama ve LiDAR sensörü korunur.

Gerçekleşecek gibi görünen bir başka değişiklik de Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi, cihazın yan taraflarındaki fiziksel düğmelerden iPhone SE’deki ana sayfa düğmesi gibi kapasitif düğmelere geçiş. Sessiz düğmesi de yeniden tasarlanmış gibi görünüyor.

Şimdilik bildiğimiz tek şey bu ve özellikler bir sır olarak kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu