Haber

İdris Tetik kitaplarının satış gelirini Gazze’ye bağışlayacak

Demokrat Parti Dönemi ve Türk Siyaseti (1946-1960) ile Aliya İzzetbegoviç’in Bilge Liderliği, İslam Kültürü ve Medeniyeti kitaplarının yazarı İdris Tetik, kitaplarından elde edeceği 1 yıllık satış geliri ve telif ücretlerini Gazze’ye bağışlayacağını duyurdu. İsrail saldırıları.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşınır Hizmetler Birimi Şube Müdürü olarak da görev yapan Tetik, Demokrat Parti Dönemi ve Türk Siyaseti (1946-1960) ile Aliya İzzetbegoviç’in Bilge Liderliği, İslam Kültürü ve Medeniyeti kitaplarını yazdı.

Tetik yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Gazze’de yaşanan insanlık dramına karşı yaraları sarmak için her alanda önemli adımlar attığını belirtti.

Filistinlilerin yaşadığı acıyı derinden hissettiğini belirten Tetik, şöyle konuştu:

“Bu acının bir nebze de olsa dindirilmesi için Hayrat İnsani Yardım Derneği ile yaptığımız anlaşma kapsamında kitaplarımın 1 yıllık satış gelirini ve telif haklarını Gazze’deki yaraları sarmak amacıyla insani yardım olarak Gazze’ye bağışlayacağım. Gazze halkı, su taşıyan karıncanın Hz. İbrahim’in ateşine teslimiyetiyle yoğrulan ümmet.” “Ülke olarak yaptığım bu çalışmanın tüm vatandaşlarımıza yol gösterici olmasını diliyorum. Gazze’nin kanayan yarasını kitap satış gelirleriyle tek başıma söndüremem ama her şey bir umut ışığının yakılmasıyla başlar.”

imamogluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu