Haber

Cem Küçük’ün hedef gösterdiği Çiğdem Toker’e TGS’den destek

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), TGRT Haber yayınında Cem Küçük’ün gazeteci Çiğdem Toker’i hedef almasına ilişkin açıklama yaptı.

TGS’den yapılan açıklamada, “Evet demokrasi sadece sandıktan ibaret değildir. Gazeteci Çiğdem Toker’in bu yöndeki açıklamasının ardından oluşturulan dezenformasyonu kınıyoruz. Sandığa saygı gösterin, protesto ve protesto hakkına da saygı gösterin.” basının özgürlüğü!” ifadeler yer aldı.

Ne oldu?

Çiğdem Toker, FOX TV yayınında hukukun üstünlüğü ve ifade özgürlüğünün demokrasi için de önemli olduğunu söyledi.

Toker, “Demokrasiden bahsediyoruz ama olması gerektiğini düşündüğümüz bir demokrasi üzerinden bir ön kabul yaparak demokrasiden bahsediyoruz. Bir o kadar da hukukun üstünlüğünü kodluyoruz. Şu anda bu ülke ve bu yönetim var. Bu yönetimin hukuk devleti standartlarını karşılayamadığı” diyen kritik bir soru haline geldi. Demokrasi sadece sandıktan ibaret değildir. Vatandaşların siyasetin ve siyasetin diğer alanlarında kendilerini ifade etmelerine destek olmamız ve bunun için çaba göstermemiz gerekiyor. Demokratik protestoları ve adalet arama özgürlüğünü kriminalize etmemeliyiz” dedi.

TGRT Haber’de yaptığı yayında Toker’i hedef alan Cem Küçük, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Toker’in darbe çağrısı yaptığını öne sürerek, “Çiğdem Toker de babası gibi darbe kafasına sahip. Merhum Menderes, CHP’nin Akis dergisinde yağlı ipe sapasağlam “Utanmazlar” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

haberbuyukcekmece.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu