Teknoloji

Böyle Teknoloji Görülmedi: Karşınızda Yapay Zekalı ve 4G Bağlantı Desteğine Sahip ActiveBuds Kablosuz Kulaklık!

Apple’ın 2019 yılında piyasaya sürdüğü ilk AirPods modeliyle tüm dünyada popüler hale gelen kablosuz kulaklık teknolojisi, her geçen gün gelişmeye ve bir ses cihazından daha fazlası olmaya devam ediyor. Son olarak iKKO markasının geliştirdiği ActiveBuds isimli yeni bir ürün de bu durumun kanıtı. Yeni kulaklık, yapay zeka desteği, 4G iletişim teknolojisi ve dokunmatik ekran gibi sayısız özelliği sayesinde tam anlamıyla benzersiz bir cihaz. Detaylar burada…

İKKO markasının geliştirdiği ActiveBuds isimli yeni ses cihazı, teknoloji kısmındaki ünlü modellerden oldukça farklı olması nedeniyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

Yeni piyasaya sürülen ActiveBuds, özellikleri ve donanımı sayesinde bir kulaklıktan çok daha fazlasıdır.

Öncelikle yeni ActiveBuds, birçok kablosuz kulaklıkta karşılaştığımız şarj kutusu yerine 1,8 inç dokunmatik ekrana sahip küçük bir Android güçlendirici cihaza sahip. Söz konusu cihaz, ActiveBuds’u diğer modellerden ayırıyor ve tablet-kulaklık sınıfına sokuyor.

Son teknoloji cihaz aynı zamanda 4G nanoSIM bağlantısını da destekliyor. Bu sayede kulaklık sahipleri telefon üzerinden yapabilecekleri tüm konuşmaları doğrudan kulaklık üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Donanım özellikleriyle rakipsiz olan ActiveBuds, aynı zamanda daha önce görülmemiş bazı yapay zeka yetenekleriyle de geliyor.

Yeni kulaklık, yapay zeka tabanlı uygulamalarıyla 40 farklı dilde anında çeviri yapabiliyor ve ünlü sohbet robotu ChatGPT’ye erişim sağlıyor.

Ses cihazı aynı zamanda metinden konuşmaya ve sesten metne özellikleri gibi diğer yapay zeka özelliklerini de destekliyor.

ActiveBuds, nanoSIM ve diğer iletişim teknolojileri sayesinde kullanıcılarını spor yaparken yalnız bırakmıyor. Adım sayma, navigasyon desteği ve kalori hesaplamaları kulaklığın sahip olduğu özelliklerden sadece birkaçı.

Öte yandan yeni kulaklık, ses kalitesi ve pil ömrü açısından segmentteki ünlü modellerden pek farklı değil. Aktif Gürültü Engelleme (ANC) teknolojisini destekleyen cihaz, tek şarjla 6 saate kadar kullanılabiliyor.

Kitlesel fonlama platformlarından büyük destek alan ActiveBuds, geliştirici İKKO tarafından 329 dolara raflardaki yerini almaya başladı.

kazimkarabekir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu